İnternet

#Zyxel Modemlerine Siber Saldırı

#Zyxel siber saldırıdan nasibimi aldım diyor. Zyxel marka modemi olanlar bir baksın. Tam metin:Değerli Müşterimiz, Aşağıda belirtilen ADSL modemler:P-1202T10B, P-1302T10B, P-1302T10D,v2 ve v3 , Dünya genelinde yaşanılan siber saldırı sebebiyle marka bağımsız, RT63365 ve MT7505 çipsetli modemler, TR064/TR069 üzerinden gelen güvenlik saldırısına uğramaktadır. Bu nedenle interneti kullanamayacak derecede aşırı yavaşlama, modeme erişememe sorunları yaşanmaktadır. Bu sorunu çözmek için geliştirilen koruma ... Devamını Oku »

CryptoWall 3.0 virüsü nasıl temizlenir?

CryptoWall 3.0 virüsü daha önce yayılan bir tür fidye virüsü olan CryptoWall 2.0 virüsünün güncellenmiş halidir. CryptoWall 2.0 virüsü gibi tüm dosyalarınızı şifreler ve bu şifrenin çözülmesi için sizden para talep eder. CryptoWall 3.0 virüsü şifrelerin çözülmesi için sizden 500$, 500eur veya 0.5 bitcoin talep eder. Son zamanlarda özellikle ülkemizde de yaygınlaşan fidye virüsleri kullanıcıları oldukça zora sokmaktadır. Fidye virüsleri ciddi bir ... Devamını Oku »

Site İçerikleri Artık 4 Saat İçerisinde Kapatılabilecek

Gelen yeni kanuna göre başbakan ya da bakanların talebi üzerine bir internet sitesindeki içerik, mahkeme kararı olmadan 4 saat içerisinde kapatılabilecek. Daha önce Anayasa Mahkemesi, “4 saat içerisinde sakıncalı içeriğin engellenmesi” yetkisini iptal etmişti. Daha sonra başbakanlıktan bu sefer mahkeme kararı olmadan 24 saat içeriğin engellenmesi istenmişti. Yeni kanunla birlikte internet düzenlemeleriyle ilgili olan yetkiler, başbakanlık ve bakanlara verildi. İnternet ... Devamını Oku »

PTT Adıyla Gelen Maile Aldanmayın!

TTnet virüsü ile aynı zararı vermektedir. Ptt adına gelen maillere aldırmayın, EKLERİNDEKİ dosyaları çalıştırmayın. Devletin birçok alanında rahatlıkla işlerini yürütebilen dolandırıcılar PTT Kargo’yu da arşivine ekledi. İnternet aleminde dolaşan fotoğraflara göre, PTT müşterilerinin mail adreslerine ‘’Kargonuz teslim edilememiştir’’ başlığı altında bir mail gidiyor ve vatandaşların bilgi formu doldurması isteniyor. Bu adımdan sonra dolandırıcılar kargonun 15 gün içinde alınmaması halinde fazladan ... Devamını Oku »

399 Dolarlık Google Earth Pro Artık Ücretsiz!

Google Earth’ün profesyonel olarak kullanılan sürümü olan Google Earth Pro, bundan sonra ücretsiz olarak indirilebilecek. 399 dolar değerindeki Pro sürümünde demografi, parsel ve trafik veri katmanları görüntülenebiliyor. Google Earth’ün Pro sürümünde GIS veri içe aktarma özelliklerinden faydalanabiliyor ve arazinin alanı, yarıçapı, çevresi ölçülebiliyor. Yüksek çözünürlüklü ekran görüntülerinin yazdırılmasına olanak sağlayan Pro’da, paylaşmak üzere çevrimdışı ilgi çekici filmler oluşturulabiliyor. Google Earth’ün ... Devamını Oku »

Google, Apple’i Rezil Etti!

Google, Microsof’tan sonra Apple’ın da açığını buldu ABD merkezli arama motoru ve teknoloji devi Google, Microsoft’un sistem açığından sonra şimdide Apple’ın açığını buldu. Söz konusu açığı Apple’a bildiren Google, uzun süren bekleyişin ardından herhangi bir geri dönüş olmayınca sistemde bulunan açığı deşifre etti. Devamını Oku »

WeChat Uygulaması Masaüstüne Taşındı

Çinli en büyük sosyal mesajlaşma uygulaması olan WeChat, 2014 yılındaki Türkiye reklamlarıyla da ülkemizde az da olsa popülerleşmeye başlamıştı. Mobil cihazlarda online mesajlaşmayı sağlayan uygulama, yaklaşık 11 ay önce de Mac cihazlarında da kullanıma açılmıştı. Devamını Oku »

Rusya, Su Altında Kablosuz Ağı Çalıştırmayı Başardı

Kablosuz ağ teknolojisi günden güne gelişmeye devam ediyor. Rusya’nın Tomsk şehrindeki bilim insanları, su altındayken Wi-Fi teknolojisini çalıştırmayı başardı. Önümüzdeki yıllarda su altındayken cihazlara Wi-Fi yoluyla internet sağlanabilecek. Tomsk Politeknik Üniversitesi (TPU) Deniz Jeolojisi Telekominikasyon Laboratuvarı Bölüm Başkanı Yuri Svinolupov’un yaptığı açıklamada, deniz altındayken 1.2 kilobit hızında veri aktarımını gerçekleştirdiklerini belirtti. Devamını Oku »

Chrome’daki Açıkları Bulup Minik Bir Servet Kazandılar

Chrome’un 40. sürümü için yapılan hata ayıklamalarında toplam 62 adet açık bulundu. Bu açıkları bulan hata avcıları, Google’ın ödül programından toplam 88.500 dolar para kazandılar. Chrome’daki hataların 17 tanesi FFmpeg, ICU ve DOM modüllerinde bulunan boyut hafıza hatası olduğu öğrenildi. Chrome’daki bu açıkları bulan avcılardan Yangdingning isimli kullanıcı 53.500 dolarlık hata ayıklama ödül fonundan 9 bin dolar kazanırken Cloudfuzzer isimli ... Devamını Oku »