Android

Bilgisayarınıza Windows yerine Android Lollipop kurmak ister misiniz ?

Kullanılan bir çok telefonda Android işletim sistemi görmek mümkün. Peki bunu kendi bilgisayarınızda görmek nasıl olurdu. ?  Kuracağınız bu Android işletim sistemi size yenilik sunmayı vaad ediyor. Tıpkı telefonunuzda olduğu gibi bilgisayarınızda da işlevselliği ile ön plana çıkan Android Lollipop deneyimini hakkı ile yaşatacak gibi. Gerekli Dosyalar Devamını Oku »

WhatsApp Sesli Arama Özelliği, Telefonlarda Böyle Görünecek

WhatsApp’a sesli arama özelliğinin geleceği geçen yıl duyurulmuştu. Facebook’tan da uzunca bir süredir konuyla ilgili açıklama gelmemişti. Fakat AndroidWorld, WhatsApp’a gelecek sesli arama özelliğinin telefonlarda nasıl göründüğünü ortaya çıkardı. AndroidWorld, WhatsApp’ın kendi sitesinde sesli arama özelliğiyle ilgili yayınladığı metin ve görsel kodları arasından, aşağıda sizinle paylaştığımız görüntüyü elde etti. Hollanda tabanlı siteye göre WhatsApp’a gelecek olan sesli arama özelliğinin çok ... Devamını Oku »

Galaxy Note 2’ye Android Lollipop Geliyor!

Zamanının en iyi satan telefonlarından olan Galaxy Note 2, günümüzde hala birçok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Biliyorsunuz ki Samsung, Note 2 üzerine aynı serinin devamı olacak şekilde 2 tane daha akıllı telefon çıkarmıştı. Devamını Oku »

Whatsapp’ta Mavi Tik’e Kapatma Özelliği Geldi!

Mavi Tık özelliğinin gelmesiyle “yuvalar yıkılacak” şeklinde kehanetlerde bulunmuştu. Bununla ilgili şuradaki haberimizde de anlattığımız üzere WhatsApp, boşanmalarda delil olma konusunda Facebook’u geçmişti. Fakat bu durumla ilgili ciddi boyutlarda eleştiri vardı. Aşağıdaki “Mavi Tık’ı Kapatma” ile ilgili detaylı olarak sunduğumuz videodan sonra, beklenen haber sonunda geldi. Şimdilik yalnızca Android platformu için gelen güncellemeyle birlikte, “Mavi Tık” kapatma AppStore’da ve Google ... Devamını Oku »

Android 5.0 Lollipop Güncellemesi, Nexus’lara Ulaşmaya Başladı

Google daha önce 12 Kasım’da Nexus serisi cihazları Android Lollipop işletim sistemine güncelleyeceğini açıklamıştı. Dün itibariyle güncelleme resmen başladı. Öncelikle Nexus 5, Nexus 10 ve Nexus 7‘nin 2012/2013 Wi-Fi sürümlerini Android Lollipop’a yükselten Google, sonrasında 3G destekli Nexus 7 ile Nexus 4’ü de Android L’ye yükseltecek. Android 5.0 Lollipop, Nexus 5,7 ve 10 kullanıcılarına OTA yoluyla dağıtılıyor. İnternete bağlı cihazınıza güncelleme ... Devamını Oku »

Doğum günün kutlu olsun Android!

Doğum günün kutlu olsun Android! İşte Android’in tatlı geçmişi Android, 2003 yılında Andy Rubin ve ekibinin kurduğu şirketten bugüne oldukça fazla yol aldı. Bu yolculuk bir yerden sonra oldukça da tatlı bir hal aldı. Eclair, KitKat derken bugün Lollipop’tayız. Bizi iOS gibi yapay ve sahte bir sisteme muhtaç bırakmadığın için teşekkürler Android. İşte Android’in oldukça tatlı yolculuğu. Yıllar seni çok ... Devamını Oku »

Whatsapp güncellemesi kaçacak yer bırakmadı

“Sevgilim valla okumadım attıklarını ya…” devri tamamen sona erdi. Artık Whatsapp üzerinden aldığımız bir mesajı okuduğumuzda karşı tarafta çıkan çift tik mavi renge dönüyor. Yani bundan sonra görmedim, etmedim olayı yok. Dün gelen güncellemeyle beraber Whatsapp mesajlaşma bildirimlerinde de yeni bir özellik kazandı. Atılan mesaj okunduğunda çıkan çift tikler artık mavi renge dönecek. Grup sohbetlerindeyse bu tik olayı eğer gruptaki ... Devamını Oku »

Android 5.0 Lollipop’u Nexus 4-5-7’ye indirebilirsiniz

Nexus 6 ve Nexus 9’un çıkmasına çok çok az bir süre kaldı ve birçok insan Android 5.0 Lollipop’u ilk olarak bu cihazlarda deneyecekleri için heyecanlılar. Fakat belki de o kadar da çok beklemeye gerek yoktur. XDA Developers sağ olsun Nexus 6’nın sızan versiyonundan bizlere oldukça iyi bir Lollipop sürümü hazırlamışlar. İşte sabırsız Nexus 4, Nexus 5 ve Nexus 7 sahipleri ... Devamını Oku »

İşte Gmail 5

Android 5.0 Lollipop’un ortaya çıkmasından sonra artık sıra detaylara geldi ve bu detaylar da birer birer sızmakta. İşte yeni güncelleme ile beraber gelecek Gmail 5.0. Uygulamanın yeni versiyonuyla ilgili en büyük güzellik ise artık sadece Gmail hesabınıza değil farklı hesaplarınıza da bu aynı uygulama üzerinden ulaşabilecek olmanız. Android Police üzerinde yer alan bir videoda Yahoo, Outlook.com vb yerlerden gelen maillere bakılabildiği ... Devamını Oku »