PTT Adıyla Gelen Maile Aldanmayın!

ptt-adina-bu-maile-dikkat-edin-705x290TTnet virüsü ile aynı zararı vermektedir. Ptt adına gelen maillere aldırmayın, EKLERİNDEKİ dosyaları çalıştırmayın. Devletin birçok alanında rahatlıkla işlerini yürütebilen dolandırıcılar PTT Kargo’yu da arşivine ekledi.

İnternet aleminde dolaşan fotoğraflara göre, PTT müşterilerinin mail adreslerine ‘’Kargonuz teslim edilememiştir’’ başlığı altında bir mail gidiyor ve vatandaşların bilgi formu doldurması isteniyor. Bu adımdan sonra dolandırıcılar kargonun 15 gün içinde alınmaması halinde fazladan her gün için 25 TL tazminat talep edileceğini belirterek formunda doldurulmasına zorunlu hale getirmeye çalışıyor. Bu sayede kredi kartı, özel bilgiler gibi pek çok veriye ulaşan dolandırıcılar istedikleri işlemi kolaylıkla yapabiliyor.

Bu konuda detaylı araştırma yapan siber suçlarla mücadele ekipleri, vatandaşların ‘’PTT Adres Değişikliği Formu’’ linkine tıklamamalarını ve yakınlarını bu konuda uyarmaları gerektiğini belirtti.

page posta_uoRm5x-slEKPZ-AC0hrVrg

Hakkında Emre Uysal

1990/Samsun doğumlu, teknoloji delisi, koyu BEŞİKTAŞ taraftarı, futbol oynamayı seven sert defans, işine aşık, web programlamaya çalışan, melankolik, az birazcık da duygusalımsı zat-ı muhterem

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*