İşlemciye Termal Macun Yerine Nutella Sürülürse Ne Olur?

islemciye-terman-macun-yerine-nutella-surulurse-ne-olur-705x290.pngSoğutma işlemleri konusunda sınıfının en başarılı şirketlerinden olan Cooler Master, işlemci üzerine termal macun yerine Nutella sürüldüğünde neler olacağına dair eğlenceli bir video yayınladı.

İşlemci üzerine termal macun yerine farklı bir şey sürüldüğünde neler olabileceği konusunda merakı olan ama çoğu kişinin yapmaya cesaret edemediği şeyi Cooler Master yaptı. Firma, işlemcinin üzerine termal macun yerine Nutella sürdü ve sonrasında neler olduğunu paylaştı.

Sonuç olarak Nutella’nın hiçte fena bir iş çıkarmadığı görüldü. Nutella, işlemcinin yüksek ısılara çıkmasını engelledi. Fakat siz bunu denemek yerine kaşık kaşık yemeye devam edin, çünkü denediğiniz taktirde çikolatanın içerisinde bulunan sodyum nedeniyle işlemci yüzeyinde aşınmaya neden oluyor ve termal macunların aksine hızlı kuruduğu için işlemciye zarar veriyor.

 

Hakkında Emre Uysal

1990/Samsun doğumlu, teknoloji delisi, koyu BEŞİKTAŞ taraftarı, futbol oynamayı seven sert defans, işine aşık, web programlamaya çalışan, melankolik, az birazcık da duygusalımsı zat-ı muhterem

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*