Google, Apple’i Rezil Etti!

Google, Microsof’tan sonra Apple’ın da açığını buldu

apple_acik

ABD merkezli arama motoru ve teknoloji devi Google, Microsoft’un sistem açığından sonra şimdide Apple’ın açığını buldu. Söz konusu açığı Apple’a bildiren Google, uzun süren bekleyişin ardından herhangi bir geri dönüş olmayınca sistemde bulunan açığı deşifre etti.

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Google’ın Project Zero isimli güvenlik ekibi, Ekim ayında OS X platformunda yeni açıklar buldu ve bunu Apple’a bildirdi. Söz konusu açıkla ilgili Apple’ı uyardıklarını belirten güvenlik ekibi, 90 gün bekledikten sonra açığı deşifre etti. Yaşanan bu olayın ardından Apple, kötü niyetli kişilerin bu açıktan faydalanabileceğini belirterek tepki gösterdi.

Daha önce de Microsof ile karşı karşıya gelen Google tarafından ise henüz bir açıklama yapılmadı. Son gelen bilgilere göre Apple’ın OS X 10.10.2 güncellemesiyle krize yol açan güvenlik açıklarını kapatmaya çalıştığı söyleniyor.

Hakkında Emre Uysal

1990/Samsun doğumlu, teknoloji delisi, koyu BEŞİKTAŞ taraftarı, futbol oynamayı seven sert defans, işine aşık, web programlamaya çalışan, melankolik, az birazcık da duygusalımsı zat-ı muhterem

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*