Aylık Arşiv: Ocak 2015

Google, Apple’i Rezil Etti!

Google, Microsof’tan sonra Apple’ın da açığını buldu ABD merkezli arama motoru ve teknoloji devi Google, Microsoft’un sistem açığından sonra şimdide Apple’ın açığını buldu. Söz konusu açığı Apple’a bildiren Google, uzun süren bekleyişin ardından herhangi bir geri dönüş olmayınca sistemde bulunan açığı deşifre etti. Devamını Oku »

İntizam – Affına Sığınırım

İntizam’ın (Sercan Şentürk) 2011 senesinin son günlerinde çıkardığı “Olur da Bir Gün” albümü hayranlarını çok sevindirmiş ve bi nevi yılbaşı hediyesi etmişti. Toplam 12 parçadan oluşan albümde en dikkatimi çeken şarkıdan biri de “Affına Sığınırım” bu aralar sürekli dilimde. Albümün diğer parçalarını www.intizam.org/download linkinden dinleyebilirsiniz veya indirebilirsiniz. Emeğine sağlık Hünkar Sözleri: Devamını Oku »

WeChat Uygulaması Masaüstüne Taşındı

Çinli en büyük sosyal mesajlaşma uygulaması olan WeChat, 2014 yılındaki Türkiye reklamlarıyla da ülkemizde az da olsa popülerleşmeye başlamıştı. Mobil cihazlarda online mesajlaşmayı sağlayan uygulama, yaklaşık 11 ay önce de Mac cihazlarında da kullanıma açılmıştı. Devamını Oku »

Rusya, Su Altında Kablosuz Ağı Çalıştırmayı Başardı

Kablosuz ağ teknolojisi günden güne gelişmeye devam ediyor. Rusya’nın Tomsk şehrindeki bilim insanları, su altındayken Wi-Fi teknolojisini çalıştırmayı başardı. Önümüzdeki yıllarda su altındayken cihazlara Wi-Fi yoluyla internet sağlanabilecek. Tomsk Politeknik Üniversitesi (TPU) Deniz Jeolojisi Telekominikasyon Laboratuvarı Bölüm Başkanı Yuri Svinolupov’un yaptığı açıklamada, deniz altındayken 1.2 kilobit hızında veri aktarımını gerçekleştirdiklerini belirtti. Devamını Oku »

Chrome’daki Açıkları Bulup Minik Bir Servet Kazandılar

Chrome’un 40. sürümü için yapılan hata ayıklamalarında toplam 62 adet açık bulundu. Bu açıkları bulan hata avcıları, Google’ın ödül programından toplam 88.500 dolar para kazandılar. Chrome’daki hataların 17 tanesi FFmpeg, ICU ve DOM modüllerinde bulunan boyut hafıza hatası olduğu öğrenildi. Chrome’daki bu açıkları bulan avcılardan Yangdingning isimli kullanıcı 53.500 dolarlık hata ayıklama ödül fonundan 9 bin dolar kazanırken Cloudfuzzer isimli ... Devamını Oku »

Opera’nın Eski CEO’sundan Yeni Tarayıcı: Vivaldi

Opera’nın eski CEO’su Jon Von Tetzchner, yeni web tarayıcısını bugün duyurdu. Vivaldi adı verilen tarayıcı, bütün sekmeleri tek ekrana sığdırmakta güçlük çeken kullanıcılar için geliştirildi. Von Tetzchner’in yeni tarayıcısı Vivaldi’de Opera tarayıcısına benzer özellikler yer alıyor. Devamını Oku »

YouTube, Varsayılan Olarak HTML5 Video Oynatıcısını Kullanacak

YouTube tarafından verilen bilgiye göre artık YouTube videoları varsayılan olarak HTML5 tabanlı video oynatıcısını kullanacak. Şimdiye kadar varsayılan olarak Flash Player kullanan YouTube, aslında HTML5 video oynatıcısı desteğini 2010 yılından beridir sağlıyordu. Fakat bu destek sadece desteklenen tarayıcılar için geçerliydi. HTML5’in tamamen yayılması sonrası bu destek de varsayılan olarak ayarlanmış oldu. Aynı zamanda HTML5 için gelen Adaptive Bitrate (ABR) ile buffer denilen videoların yüklenme ... Devamını Oku »

Bilgisayarınıza Windows yerine Android Lollipop kurmak ister misiniz ?

Kullanılan bir çok telefonda Android işletim sistemi görmek mümkün. Peki bunu kendi bilgisayarınızda görmek nasıl olurdu. ?  Kuracağınız bu Android işletim sistemi size yenilik sunmayı vaad ediyor. Tıpkı telefonunuzda olduğu gibi bilgisayarınızda da işlevselliği ile ön plana çıkan Android Lollipop deneyimini hakkı ile yaşatacak gibi. Gerekli Dosyalar Devamını Oku »