Aylık Arşiv: Aralık 2014

WhatsApp Sesli Arama Özelliği, Telefonlarda Böyle Görünecek

WhatsApp’a sesli arama özelliğinin geleceği geçen yıl duyurulmuştu. Facebook’tan da uzunca bir süredir konuyla ilgili açıklama gelmemişti. Fakat AndroidWorld, WhatsApp’a gelecek sesli arama özelliğinin telefonlarda nasıl göründüğünü ortaya çıkardı. AndroidWorld, WhatsApp’ın kendi sitesinde sesli arama özelliğiyle ilgili yayınladığı metin ve görsel kodları arasından, aşağıda sizinle paylaştığımız görüntüyü elde etti. Hollanda tabanlı siteye göre WhatsApp’a gelecek olan sesli arama özelliğinin çok ... Devamını Oku »

Galaxy Note 2’ye Android Lollipop Geliyor!

Zamanının en iyi satan telefonlarından olan Galaxy Note 2, günümüzde hala birçok kişi tarafından kullanılmaya devam ediyor. Biliyorsunuz ki Samsung, Note 2 üzerine aynı serinin devamı olacak şekilde 2 tane daha akıllı telefon çıkarmıştı. Devamını Oku »

Yeni Kimliklerin Dağıtımına Yılbaşında Başlanıyor

Birkaç senedir gündemde olan yeni kimlik kartları nihayet dağıtıma çıkıyor. Yeni kimlikler yılbaşı sonrası Kırıkkale’de dağıtımına başlanıyor. Dolandırıcılığa, sahteciliğe karşı üst düzey koruma sağlandığı belirtilmekte olan yeni kimlik kartlarının 1 GB hafızası olacağı belirtiliyor. Bu hafızada kredi ve banka kartı bilgileri, pasaport bilgileri, biyometrik bilgiler, parmak, avuçiçi ve damar izi gibi özel nitelikli güvenlik bilgileri de yer alacak. Kimlikteki pasaport ... Devamını Oku »

Ekran Kartı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bilgisayar toplamak genelde herkes tarafından tercih edilen bir yoldur. Çünkü bütün parçaları kendi isteğimiz dahilinde almamız bizim hem kullanım, hem de bütçemiz açısından çok daha olumludur. Bu bilgisayar bileşenlerinden en önemlisi ekran kartı diyebiliriz. Genelde oyuncular ekran kartı alırken çok tereddütte kalabilirler. Bugün sizlerin seçiminizi en doğru şekilde yapmanız için dikkat edilmesi gereken birçok noktaya değinicez.  Kullanım Alanı Bilgisayar toplarken ... Devamını Oku »

Microsoft Exchange Kullanmanın Avantajları

Microsoft Exchange Kullanmanın Avantajları nı şu ana başlıklar halinde sıralayabiliriz. Microsoft Exchange Kullanmanın Avantajları ; 1. Kurumsal Mesajlaşma Sistemi Şirketin alan adı ile sorunsuz e-posta alıp gönderebilme. Active Directory yapısı ile birebir uyum içinde çalışma özelliği. Mesajlaşmada ki tüm politikaların merkezden yönetimi (İmza Standardı – Mail Disclaimer) gibi işlemlerin yapılabilmesi. Devamını Oku »