Aylık Arşiv: Kasım 2014

ESET’in Türkiye Ekibinden Açıklama: Banka Hesaplarınız Tehlike Altında

ESET’in Türkiye Teknik Ekibi, GSM ve telefonkuruluşlarından, bankalardan ya da internet servis sağlayıcınızdan gönderilmiş gibi gelen ve yüksek rakamlı faturalar bulunan pdf uzantılı dosyaların, banka hesaplarınızın ele geçirilmesi için hazırlanmış bir tuzak olduğunu açıkladı. E-postanızdaki bu uzantıyı açtığınızda, “eğer koruyucu yazılımız yoksa” bilgisayarınıza “Hesperbot” adında bir Truva atı bulaşmış oluyor. “Win32/Spy.Hesperbot” adındaki bu tehdit, şifrelerinizi ele geçiriyor. Devamını Oku »

Akıllı Saate Windows 95 İşletim Sistemi Kurulursa Ne Olur?

Hemen hemen kimsenin aklına gelmeyecek olan “akıllı saate Windows 95 işletim sistemi kurma” fikri bir Android meraklısının aklına gelmiş. Corbin Davenport‘un Youtube kanalında paylaştığı videda Android Wear sistemini halihazırda Google Play Store‘da bulunan aDosBox emülatörü ile çalıştırıyor. Ve işlemlerin yavaş olmasını da bu emülatörün tam performans ile çalışmadığından kaynaklandığı bilgisini de veriyor. http://www.youtube.com/watch?v=GZx-LJH5J_I Devamını Oku »

Whatsapp’ta Mavi Tik’e Kapatma Özelliği Geldi!

Mavi Tık özelliğinin gelmesiyle “yuvalar yıkılacak” şeklinde kehanetlerde bulunmuştu. Bununla ilgili şuradaki haberimizde de anlattığımız üzere WhatsApp, boşanmalarda delil olma konusunda Facebook’u geçmişti. Fakat bu durumla ilgili ciddi boyutlarda eleştiri vardı. Aşağıdaki “Mavi Tık’ı Kapatma” ile ilgili detaylı olarak sunduğumuz videodan sonra, beklenen haber sonunda geldi. Şimdilik yalnızca Android platformu için gelen güncellemeyle birlikte, “Mavi Tık” kapatma AppStore’da ve Google ... Devamını Oku »

RedHack, 1.5 Trilyonluk Borç Sildi!

Redhack yine gündemi sarsacak bir hack ile karşımıza çıktı. Bu sefer Türkiye İletişim A.Ş.‘nin sistemine sızarak tam olarak 1.645 trilyonluk borcu sildi. Hacklenme bugün gerçekleşti. Redhack genellikle bu tarz eylemlerden sonra, bu eylemlerini insanlara sosyal medya üzerinden duyurur. Bu sefer de öyle oldu. Aynı zamanda hacklemeyi kanıtlar nitelikte bir videoyu da yayına soktu.   Hatırlayacağınız üzere Gezi Eylemleri sırasında yaptıkları ... Devamını Oku »

Barcelonalı Oyuncuların FIFA 2015 Maçı

Çıktığı andan bu zamana satış listelerinin tepesinde yer alan FIFA 2015’te Süper Toto Süper Lig takımlarının da yer alması, oyuna olan ilgiyi bir kat daha arttırdı. Bu zamana kadar ki en gerçekçi grafiklere sahip olan oyunun en favori takımlarından Barcelona’nın futbolcuları, FIFA 2015’te karşı karşıya geldiler. Barca’nın en önemli oyuncularından olan Messi, Neymar, Alves, Munir, Pique, Alba, Rakitic ve Bartra’dan ... Devamını Oku »

Android 5.0 Lollipop Güncellemesi, Nexus’lara Ulaşmaya Başladı

Google daha önce 12 Kasım’da Nexus serisi cihazları Android Lollipop işletim sistemine güncelleyeceğini açıklamıştı. Dün itibariyle güncelleme resmen başladı. Öncelikle Nexus 5, Nexus 10 ve Nexus 7‘nin 2012/2013 Wi-Fi sürümlerini Android Lollipop’a yükselten Google, sonrasında 3G destekli Nexus 7 ile Nexus 4’ü de Android L’ye yükseltecek. Android 5.0 Lollipop, Nexus 5,7 ve 10 kullanıcılarına OTA yoluyla dağıtılıyor. İnternete bağlı cihazınıza güncelleme ... Devamını Oku »

Sahte faturalara dikkat

Türkiye genelinde Ransomware isimli zararlı bir yazılımı içeren sahte faturalar gönderen hackerlar, özellikle kurumsal anlamda büyük bir siber saldırı başlattı. Hackerlar, gönderdikleri e-postaların içine ek olarak sahte bir fatura gönderiyor. Bu fatura açıldığında bilgisayara Ransomware adı verilen zararlı “fidye yazılımı” bulaşıyor. Devamını Oku »

Windows 10 Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Microsoft kısa bir süre önce Windows 10 işletim sistemini duyurdu. Bu işletim sistemi masaüstü, dizüstü, tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlarda kullanılacak. Windows 10, Windows 8’in özelliklerini bünyesinde barındırıyor ve hem masaüstü hem de dokunmatik ekranlı kullanıcıları memnun etmeyi amaçlıyor. Her yeni bir işletim sistemi haberinin ardından, biz teknoloji kullanıcıları ister istemez büyük beklentiler içine giriyoruz. Her anlamda büyük değişimler bekliyoruz. Bu yazımda ... Devamını Oku »