SON YAZILARIM

WannaCry Saldırılarından Korunmak İçin Yapılması Gerekenler

Günlerdir teknoloji gündemini işgal eden WannaCry tehdidine karşı alabileceğiniz önlemler. WannaCry veya WannaCrypt saldırıları son birkaç gündür teknoloji gündeminin en önemli başlıklarından biri. Yeni bir çeşit fidye yazılımı (ransomware) türü olan WannaCry, bulaştığı bilgisayardaki dosyaları şifreleyip fidye talep edebiliyor. Bu yazımızda hızlı bir şekilde WannaCry ve benzer türde ransomware saldırılarına karşı nasıl önlem alabileceğinizi anlatacağız. Bilmeniz gerekenler Pek çok web sitesini ... Devamını Oku »

WannaCry Koruması: Windows 10’da SMB Sürüm 1.0’ı Kapatın

Windows’un SMB açığını kullanan WannaCry fidye yazılımından etkilenmemek için yapmanız gerekenler. Geçtiğimiz hafta başlayan WannaCry fidye yazılımı (ransomware) saldırısı, Windows’un sadece eski sürümlerini değil, 1703’e kadar olan Windows 10 sürümlerini de etkiliyor. İşletim sistemine yıllar önce eklediği özellikleri her yeni sürümde kontrol etmeden pakete dahil eden Microsoft, Windows 10 kullanıcılarını da tehlikeye atıyor. Artık tedavülden kalkan SMB Sürüm 1.0’ı devre dışı bırakarak bu açıktan ... Devamını Oku »

Harika Müslüm Gürses Animasyonu!

Koff animasyon tarafından Müslüm Baba’nın ölüm yıl dönümü için hazırlanan animasyon yayınlandı. Bu güzel çalışma için kendilerini tebrik ederim.   Dünya acılara boğulmuş, Baba’nın kaderi hüzünle mühürlenmiştir. Yaşam eski bir kerpiç evde başlar, İstanbul’da son bulur. Acı dolu şarkılarından, yaşadığı talihsizliklere, Aşk’a tutunma gayretinden, hayranları ile kurduğu güçlü ilişkiye kadar pek çok önemli nokta dakikalar içerisinde anlatılmakta. Devamını Oku »

İntizam-Olmaz (Video Klip)

İntizam’ın 4. albümü olan “Yeni Çağ” ‘ı 21 Kasım 2016’da çıkarttı. Albümün ilk video klibini “Olmaz” şarkısına çekti. Süphesiz albüm parçaları arasında en hareketlisi.. Gerçek hayatta olduğu gibi klipte de sampatik tavırlarıyla ve samimi davranışlarıyla ön plana çıktı. Klip yönetmenliğini Önder Taşkaya’nın üstlendiği  müziğin altyapısını Ömer Temiz yapmıştır. Sözleri İntizam’a aittir. Bu keyifli video klipte emeği geçen herkese teşekkür ederiz. ... Devamını Oku »

#Zyxel Modemlerine Siber Saldırı

#Zyxel siber saldırıdan nasibimi aldım diyor. Zyxel marka modemi olanlar bir baksın. Tam metin:Değerli Müşterimiz, Aşağıda belirtilen ADSL modemler:P-1202T10B, P-1302T10B, P-1302T10D,v2 ve v3 , Dünya genelinde yaşanılan siber saldırı sebebiyle marka bağımsız, RT63365 ve MT7505 çipsetli modemler, TR064/TR069 üzerinden gelen güvenlik saldırısına uğramaktadır. Bu nedenle interneti kullanamayacak derecede aşırı yavaşlama, modeme erişememe sorunları yaşanmaktadır. Bu sorunu çözmek için geliştirilen koruma ... Devamını Oku »

İntizam – #YeniÇağ Snippet Yayında!

Türkçe Rap’e yeni bir soluk getirmek isteyen İntizam’ın 4.solo albümü Yeni Çağ 21 Kasım’da satışta. Müzikal ve lirikal açıdan dolgun bir albüm olan Yeni Çağ’da nakaratlar bir hayli dikkat çekici. Dinleyen herkesin kendini bulacağı şarkılarla donatılmış bu albüm İntizam açısından yeni bir çağ başlatmış görünüyor.                               ... Devamını Oku »

CryptoWall 3.0 virüsü nasıl temizlenir?

CryptoWall 3.0 virüsü daha önce yayılan bir tür fidye virüsü olan CryptoWall 2.0 virüsünün güncellenmiş halidir. CryptoWall 2.0 virüsü gibi tüm dosyalarınızı şifreler ve bu şifrenin çözülmesi için sizden para talep eder. CryptoWall 3.0 virüsü şifrelerin çözülmesi için sizden 500$, 500eur veya 0.5 bitcoin talep eder. Son zamanlarda özellikle ülkemizde de yaygınlaşan fidye virüsleri kullanıcıları oldukça zora sokmaktadır. Fidye virüsleri ciddi bir ... Devamını Oku »

Nikon Coolpix ailesinin 83 kat optik yakınlaştırma yapabilen yeni üyesi: P900

Coolpix fotoğraf makinesi ailesini kompakt ve SLR-Benzeri fotoğraf makineleriyle donatan Nikon, APS-C sensörlü yeni DSLR fotoğraf makinesi D7200 sonrası 83 kat optik yakınlaştırma yapabilen lensiyle dikkat çeken yeni çözümü P900’ü de görücüye çıkarttı. SLR-Benzeri gövde yapısıyla gelen yeni Nikon Coolpix P900, öncelikle görüntü oluşumunu sağlayan temelden başlamak gerekirse karşımıza 16MP’lik 1/2.3-inç CMOS sensör ile çıkıyor. Esas albenisini 83 kat optik ... Devamını Oku »